Рукометни савез Србије на свечаној манифестацији у Београду обележио је велики јубилеј – 75 година рукомета у Србији. На овом догађају присуствовао је велики број гостију и званица међу којима су били министар спорта Зоран Гајић, председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић, генерални секретар Спортског савеза Србије Горан Маринковић, те многобројне рукометне легенде. Званице је поздравио председник Рукометног савеза Србије Ненад Јанков.
Капитени и тренери суперлигашких клубова Србије у обе категорије гласали су за најбоље и на том пољу није било изненађења. Андреа Лекић постала је апсолутни рекордер због заслужене титуле за најбољу српску рукометашицу, док је Дејан Банда Милосављев, другу годину за редом најбољи рукометаш године. У његово име, признање су примили супруга Марина и син Коста. За најбоље младе играче проглашени су Огњен Ценић за играча који наступа у иностранству и Урош Станковић за играча из домаћег првенства, док су код дама ову титулу понеле Миа Недељковић из домаћег првенства, односно Лара Станић, најбоља млада играчица која наступа у иностранству. Струка је за најбољег тренера 2024. године изабрала Бориса Ројевића, док је на основу одлуке Заједнице судија и контролора РСС најбољи судијски пар Горан Ковач – Срђан Милосављевић. Посебно признање уручено је Милени Валдевит за остварен јединствен резултат у Лигама млађих категорија у сезони 2023/2024.
Посебне емоције изазвали су чланови трофејне генерације мушке и женске репрезентације које су пре 40 година освојили златну медаљу на Олимпијским играма у Лос Анђелесу, којима је уручено Посебно признање на манифестацији поводом 75 година рукомета у Србији.